Budowa studni głębinowej – o czym pamiętać?

Coraz więcej osób decyduje się na instalację studni głębinowej. Zdajemy sobie sprawę, że studnia głębinowa to bardzo ekologiczne, dobre, oszczędne rozwiązanie. Jeśli chcemy, aby wszystko przebiegło prawidłowo i bez problemu musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Przede wszystkim należy pamiętać, że instalacja i kopanie studni głębinowej wiąże się z niemałymi kosztami. Samo użytkowanie studni generuje dużo oszczędności. Jednak jeśli chcemy, aby nasza studnia była dobrze wywiercona musimy zainwestować w sam proces instalacji oraz badania.

Cena zależy od konkretnej firmy, rodzaju studni oraz stanu dostępnej powierzchni. Z tego też powodu przed wierceniem należy wykonać pełne i profesjonalne badania geofizyczne oraz geoelektryczne. Samo badanie wymaga dużego zaangażowania: niekiedy trwa długo i jest kosztowne. Tylko po takim badaniu możemy być pewni, że studnia głębinowa może stanąć w danym miejscu.
Jeśli nie wykonamy takich badań kopanie studni w danym miejscu może być niemożliwe albo może się bardzo wydłużać. Przed rozpoczęciem prac warto również skrupulatnie wybrać firmę, która będzie dla nas pracowała. Dobry fachowiec to w tej branży połowa sukcesu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s