Wiercenie studni – najczęściej popełniane błędy

Kopanie i wiercenie studni głębinowych stało się teraz bardzo popularne. Wiele osób decyduje się na ten sposób pozyskiwania czystej, krystalicznej wody. Studnia głębinowa to przede wszystkim czysta woda z bezpiecznych źródeł, ale także oszczędność na comiesięcznych rachunkach i pewność, że korzysta się z dobrych, ekologicznych rozwiązań.

Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że samo zainstalowanie studni głębinowej wymaga dużego, odpowiedniego przygotowania i troski o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół.

Przede wszystkim należy przed pracami wykonać badanie geofizyczne oraz geoelektryczne. Dzięki niemu możemy dokładnie sprawdzić grunt na, którym ma stanąć nasza studnia. Nie można tego etapu pominąć i o nim zapomnieć. Jeśli nie wykonamy takich badań pracę na danym terenie mogą nie być możliwe. W najgorszym przypadku mogą być bardzo utrudnione. Problemy wynikające podczas prac mogą przedłużać całą realizację.
Przed instalowaniem bardzo często także nie robimy sumiennego kosztorysu. Przy tego typu pracach taki kosztorys jest jednak niezbędny. Dzięki niemu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek, a pracę będą przebiegały naprawdę szybko i bezproblemowo.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s